Neden Doğal, Katkısız Üretim?

Her şeyin doğalını tüketmek hakkımız. Daha sağlıklı yaşamak, doğal yiyecekler tüketmek, temiz hava, temiz su bizim hakkımız. Asıl olması gereken bu,  Aslında doğalı bu. 

ÇOCUKLARIMIZ EN DOĞALINI TÜKETMELİ. ORGANİK OLMALI. NENEM DEDEM NE YEDİYSE BEN DE ONU YEMELİYİM.

Bu yüzden Organik, Ekolojik, Doğal ne derseniz o balı, poleni, propolisi üretiyoruz. 

Dürüstçe söylemek gerekirse biz ailecek gerçek balı ancak ürettiğimiz balın tadını alınca anladık.

Çok mu iddialı? Evet iddialıyız.

Bir dünya düşünün yemyeşil, cırcır böcekleri, esen rüzgarla gelen kekik, yabani nane kokusu, hayat bu mu? Yoksa hayat bürolarda, ofislerde sigara ve egzoz dumanları içinde sıkışmış beton hayatlar mı.

İstanbulda yaşarken kendimi ve çevremizdeki kişileri karınca gibi hissedersim. Kocaman bir karınca yuvasında yaşıyoruz sanki derdim. Sabah herkes hurraaaaa araba, otobüs, metro, tren Allah ne verdiyse doluşur, işe gider, akşam işten çıkar hadi hurraaaaaa eve. Ay sonunu nasıl getireceğini, kredi kartını, çekleri, senetleri nasıl ödeyeceğini düşünen milyonlarca insan, kafalar önde, sırtlar kambur, birbirlerine donuk ve sevgisiz, hoşgörüsüz bakışlarla dolu bir dünya.

Hayatı kaçırıyorum ben derdim, sonra 2012 yılında gelmeyen baharda Mart ayında kızım baharı getirdi bize. Sonra daha da dar gelmeye başladı İstanbul. Toprağa bassın istedim kızımın minik ayakları, betona değil. Hep hayalim buydu.

Sonra bir gün neden olmasın dedik, kaliteli bir hayat yaşayalım, elimizdekileri değerlendirelim, yaşam kalitemizi arttıralım. Üretebildiğimiz en kaliteli ürünleri üreterek herkesin kaliteli tüketmesini sağlayalım. 

Çünkü BİZE DAYATILAN HAYATI DEĞİL, MUTLU OLDUĞUMUZ, SEVDİĞİMİZ HAYATI YAŞAMALIYIZ.

Aslında sanayiden uzak bir çevredeyseniz Organik, Ekolojik, Doğal ne derseniz, onu üretmek, öyle çalışmak çok kolay, Kimyasal gübre kullanmayacaksın, kimyasal ilaç kullanmayacaksın, malzemelerin doğal olacak, bulabildiğin kadar doğalını kullanacaksın. Yoksa yaratmanın yoluna bakacaksın, çareler üreteceksin. DOĞAYA DÖNECEKSİN YÜZÜNÜ.

Biz organik üretiyoruz. Organik üretmek için dayatmaya, sertifikaya gerek yok. Sen kendinden eminsen, çabuk pes etmiyorsan biraz da araştırıyorsan zaten arkası geliyor. 

Ben Ziraat Mühendisiyim, Zooteknistim. 2002 mezunuyum, e ben de organik üretemezsem yazık bana. Bana verilen emeğe yazık, çalıştığım onca yıla yazık ve bir de yaşadığım her güne yazık.

ÇOCUKLARIMIZIN ELİNDEN HAYATI ÇALMAYALIM.

ÇEVREMİZİ KORUYALIM, AĞACI, BÖRTÜ BÖCEĞİ KORUYALIM. BIRAKIN DOĞAYI YEŞERSİN, BAKIN O ZAMAN SİZİN HAYATINIZ DA YEŞERECEK.

Birbirinize ve doğaya organik bakmanız, gönül gözünüzü açmanız dileğiyle.

Nihal