Aradığınız ürün bulunamadı veya ürün yayından kaldırıldı.

Organik Taze Arı Ekmeği - 100 gr

Organik Arı Ekmeği

340.00 ₺

  • Stok Durumu: Mevcut (10 adet)

Sepete ekle

Aslında Arı Ekmeğini biz üretmiyoruz arılarımız üretiyor.

Dağ, kır ve orman çiçeklerinden topladıkları taze poleni kovana getirerek polen depolamak için hazırlanmış petek gözlerine ayacıklarından sıyırarak iki top halinde bırakıyorlar. Petek gözüne koydukları poleni iyice sıkıştırıyorlar. Böylece arada hava kalmıyor. Petek gözü dolduktan sonra üzerine az bir miktarda balla kaplıyor ardından petek gözünü balmumu ile sırlayarak kapatıyorlar.

Böylece polenler petek gözlerinde fermente oluyor. Fermentasyon tamamlandığında arı ekmeği hasata hazır hale geliyor. Biz arı ekmeğini petek gözlerinden alarak hasat ediyoruz.

Kurutmadan ısıl işlem uygulamadan olduğu gibi taze hali ile soğuk zincir kırılmadan muhafaza ediyoruz.

Kaliteli yaşamak için kaliteli beslenmeliyiz. Öyle saf üretmeliyiz ki tüketen teşekkür etsin. İyi ki bu balı tatmak nasip olmuş desin.

Sevgiyle...

Kargo günlerimiz salı ve çarşamba. Kargoda elimizden geldiğince toprak anaya dost çözümler bulmaya çalışıyoruz.

900 TL üzeri alışverişlerinizde 140 TL değerindeki kargo ücretini biz ödüyoruz. 

900 TL altında kargo ücreti sabit 70 tl

Kargo malzemesi olarak elimizden geldiğince geri dönüşümde kullanılacak karton koli ve kağıt kullanıyoruz. Kullandığımız kağıtlar kızımın eski okul kitapları ve test kağıtları. Bunun haricinde koli bantı ve gerektiğinde hava çok sıcaksa soğuk zincirde gönderdiğimiz ürünler için strafor kutu kullanıyoruz. Soğuk zincir için 500 gr lık pet şişeler kulanıyoruz. Sizden ricamız bu malzemeleri geri dönüşüme göndermeniz. Böylece karbon ayak izimizi azaltabiliriz.


Yorum Yaz

İlk Yorumu Siz Yazın

Yorumunuz kaydedildi
asdasd

Diğer Ürünler